Kompletní systém podlahového topení Topheating
Demotitle

Jak funguje podlahové topení Top heating® ?

Podlahové topení Top heating® je nízkoteplotní sálavý systém. Na rozdíl od klasických radiátorů využívá podlahové vytápění nižších teplot (teplota podlahy by neměla překročit 29 °C a teplota v trubkách 50 °C, přičemž v radiátorech se používá voda teplá až 90 °C) a velkou plochu s akumulační schopností, z níž sálá teplo do okolí.
Teplota vzduchu v místnosti vytápěné podlahovým topením Top heating® je jiná při zemi, uprostřed a u stropu, podlaha je zahřátá na teplotu 24 ºC, půl metru nad podlahou se teplota o jeden stupeň snižuje, ve výšce stojícího člověka je 21 ºC a u stropu místnosti pouze 19 ºC. Podlahové topení tedy dokáže rovnoměrně rozložit teplotu v místnosti, čímž vzniká pocit dobré tepelné pohody. Lepší rozložení teploty vzduchu než u podlahového topení není dosud známo.

SYSTÉM PODLAHOVÉHO TOPENÍ Top heating® SE SKLÁDÁ Z NÁSLEDUJÍCÍCH PRVKŮ:


1. ZDROJ PODLAHOVÉHO TOPENÍ

TOP HEATING - zdroj podlahového topení


Nezanedbatelnou výhodou systému podlahového topení Top heating® je možnost spojení s jakýmkoliv zdrojem tepla. Nejlépe náš systém podlahového topení funguje ve spojení se všemi typy plynových kotlů (především kondenzačních) a elektrokotlů. Teplovodní podlahové topení je nízkoteplotním systémem, požadovaná nízká teplota v topné soustavě umožňuje rovněž efektivní využití alternativních a obnovitelných zdrojů energie pro vytápění, např. tepelných čerpadel a solárních kolektorů.

2. ROZDĚLOVAČ TOPNÝCH OKRUHŮ

TOP HEATING - rozdělovač topných okruhů


Rozdělovací stanice je určena pro regulaci jednotlivých okruhů podlahového topení. Každá místnost znamená jeden okruh, rozdělovač je vybaven integrovaným termostatickým ventilem pro každý okruh samostatně.

3. REGULACE PODLAHOVÉHO TOPENÍ

TOP HEATING - regulace podlahového topení


Termostatický ventil rozdělovače je připojen k ruční hlavici pro možnost ovládání okruhů podlahového topení z jednoho místa. Ruční hlavici je možno nahradit elektrotermickým servopohonem pro regulaci podlahového topení INDIVIDUAL ROOM CONTROL, sběrač je osazen ventily s regulací a optickou kontrolou průtoku podlahového topení. Přetopení nebo chladu v budově předchází "mozek" celého topného systému - digitální termostat. Ten rozpozná, kdy se teplota v místnosti sníží a kdy je třeba místnost více dotopit. Některé termostaty mohou být i zároveň časovačem umožňujícím libovolné nastavení vytápění podle využívání jednotlivých místností. Například chceme-li přes noc nebo přes dovolenou šetřit, jednoduše se termostat nastaví tak, aby vyhřál místnosti právě, když do nich ráno vkročíme. Podlahové topení by se ale nemělo vypínat úplně, protože na opětovné vyhřátí místností se potom spotřebuje velké množství energie.

4. OTOPNÝ ŽEBŘÍK V KOUPELNĚ A KUCHYNI

TOP HEATING - otopný žebřík v koupelně a kuchyni


Praktickým doplňkem podlahového topení Top heating® jsou topné žebříky vhodné především do koupelen a kuchyní. Žebříky usnadňují sušení drobného prádla, ručníků a utěrek a vhodně doplňují celý topný systém.